Translate


Баннер

Интернет реклама

Баннер

Шукати в цьому блозі

четвер, 19 січня 2012 р.

ЯКИМ ЧИНОМ ФОП, ЯКА В 2011 Р. БУЛА НА ЗАГАЛЬНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ ТА ПРИЙНЯЛА РІШЕННЯ З 1 СІЧНЯ 2012 Р. ПЕРЕЙТИ НА СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ


ЗАПИТАННЯ: ЯКИМ ЧИНОМ ФОП, ЯКА В 2011 Р. БУЛА НА ЗАГАЛЬНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ ТА ПРИЙНЯЛА РІШЕННЯ З 1 СІЧНЯ 2012 Р. ПЕРЕЙТИ НА СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ І ПОДАЛА ВІДПОВІДНУ ЗАЯВУ ДО 25 СІЧНЯ 2012 Р., В ПЕРІОД ДО ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВА МОЖЕ ПІДТВЕРДИТИ ПЕРЕБУВАНЯ ВЖЕ НА СПРОЩЕНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ?

ВІДПОВІДЬПідпунктом 298.1.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ (далі - ПК) суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, главою І розділу ХIV ПК.


Згідно з п.299.5 ПК свідоцтво платника єдиного податку видається органом державної податкової служби безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб'єктом господарювання заяви. Пунктом 299.14 ПК оригінал свідоцтва платника податку зберігається у платника податку та пред'являється працівникам контролюючих органів, яким надано відповідні функціональні повноваження на проведення перевірки. Копія свідоцтва платника податку повинна розміщуватися на робочому місці найманого працівника.


Відповідно до пп. "г" п.5 розділу ІІ "Прикінцеві та передні положення" Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" від 04.11.2011 р. № 4014-VI фізичні особи - підприємці, які були платниками інших податків і зборів, встановлених ПК, та прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування відповідно до норм цього Закону і відповідають вимогам статті 291 ПК, подають відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року.
Отже, підтвердженням перебування фізичних осіб - підприємців на спрощеній системі оподаткування є свідоцтво платника єдиного податку. При цьому, оскільки фізичні особи - підприємці, які вирішили з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування, можуть подати заяву до 25 січня 2012 року, то за відсутністю свідоцтва платника єдиного податку підтвердженням перебування таких фізичних особі - підприємців на спрощеній системі оподаткування може бути заява про перехід на спрощену систему з відміткою податкового органу про її прийняття.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Новости

Прихильники

Мій список блогів